Hea jämmikülaline - valmistu lahti laskma tsivilisatsioonist :)

20.1.2020

Kõik osalejate numbrid on kokku liidetud ja toidud tellitud! Meid on kokku 135 pillimeest üle Eestimaa!

Annan teada, et Moostesse jõudes arvestage sellega, et meil ei ole pangaautomaati ega supermarketit - laseme rahulikult tsivilisatsioonist lahti ning kulgeme muusikataktis :) Kel isu peo ajal puhvetist üht-teist osta, võtke päris raha kaasa.

Kohtumiseni!

Krista Sildoja.

Kirjapanek on lõppenud. Päevakava

18.1.2020

Ahhoi! Need, kes soovivad Moostes võtta täispaketi, on end kirja pannud! Arvestame teie soovidega. Samas ootame kõiki teisigi huvilisi laupäeval, 25. jaanuaril kl 19 uudistama, mida üks suur jämm endast kujutab. Kohtume Mooste folgikojas!

Päevakava jaanuarijämmist osavõtjatele

LAUPÄEVAL, 25. jaanuaril

al 12:00 saabumised ja kogunemine Mooste folgikojas, tervituskohvi ja tee

13:00 - 14:00 lõunasöök ettetellijatele

14:00 - 15:30 õpitoad jämmikultuurist: meloodia- ja saatehäälte mängimine, harmoniseerimine jms - esmalt kaks gruppi eraldi, hiljem koos: 1) meloodiapillid ning 2) saatepillid ja siis koos - juhendajad Krista Sildoja ja Ott Kaasik; õpitoa käigus tutvustatakse valminud noodikogumikku

15:30 tilluke mõisaekskursioon

16:30 - 17:30 õpitubade järg: kokkumäng

18:00 - 19:00 õhtusöök ettetellijatele

19:00 avanevad Jaanuarijämmi uksed Mooste folgikojas

pidu kestab nii kaua, kuniks jaksu ühiselt pilli mängida avatud puhvet

PÜHAPÄEVAL, 26. jaanuaril

hommikuvirgumine

9:00 - 11:00 hommikusöök ettetellijatele

11:00 - 12:00 lõpuring, ühised pillilood, lõpetamine

12:00 ühispilt ja aidaa NB!

Palun kasutame folgikojas vahetusjalatseid. Seda just porise aja tõttu

OOVITAME IGAL OSAVÕTJAL KAASA VÕTTA OMA LEMMIKTASS, miks mitte ka lusikas ja kahvel - katsume tekitada vähem prügi.

Lõplik kirjapanek algab täna

9.1.2020

Kõik, kes on end sügis-talve jooksul Jaanuarijämmile kirja pannud läbi siinse vormi ja andnud sellega korraldajatele oma ideid ja ettepanekuid sündmuse paremaks sujumiseks, saavad täna, 9. jaanuaril oma meiliaadressile kirja koos lingiga, mille palume teil täita.

See on lõplik kinnitus oma tuleku kohta koos toidu- ja majutusalase teabega. Ikka selleks, et meie siin Moostes teaksime teid kenasti vastu võtta.

Kirjapanek lõpeb neljapäeval, 16. jaanuaril 2020 kl 20.

Kohtumiseni muusikat täis kultuurikülas Moostes!

Jaanuarijämmi ettevalmistustööd on lõppenud

27.12.2019

Napilt kuu on jäänud meie toreda ühismängimiseni Mooste Folgikojas. Projekt Jaanuarijämmi ettevalmistamiseks sai alguse septembri algul 2019. aastal. Ettevalmistustööd sisaldasid iganädalasi pillimängu õppepäevi Mooste Rahvamuusikakooli pilliklubides, siinse kodulehe valmistamist ja sisuga täitmist ning välja valitud repertuaarist seadetevihiku koostamist. Samuti jaanuarijämmi korralduslikku ettevalmistust.

Suur tänu projektitoetuse eest Eesti Kultuuriministeeriumile, kelle haldusalas olev programm "Regionaalse kultuuritegevuse toetamine" pani sel korral kogu ettevalmistusprotsessile õla alla. Tänu toetusele oleme suureks üle-eestiliseks Jaanuarijämmiks hästi valmistunud!

Kes ei ole end veel kirja pannud, saab seda teha siin:

Kohtumiseni 25. - 26. jaanuaril 2020 Moostes!

Krista Sildoja

Mooste Rahvamuusikakooli pilliklubiliste nimel MTÜ Virbel, Põlva vald, Põlvamaa

Jaanuarijämmiks valmib noodivihik lihtsate ja mõnusate seadetega

19.12.2019

Jaanuarijämmi eestvedajatel, Krista Sildojal ja Ott Kaasikul on hea meel teada anda, et meie kogukonnapeoks, "Jaanuarijämmiks Moostes" valmib kolmekümne lemmikloo seadetega mahukas noodivihik. Iga muusikapala puhul on kirja pandud meloodia ja saatehääl ning harmoonia tähtmärkidena. Koostajate eesmärgiks on anda igale koos musitseerivale seltskonnale nn niidiots kätte, kust tekiks inspiratsioon ise edasi luua. Kirjapanduga võib vabalt ümber käia, ise oma maitse ja soovi järgi vormi, häälte ja harmooniaga mängida - peaasi, et muusika, mida mängitakse, oleks elav ja täis mängijate omapanust. Hoiame rahvapärasust elus ka meie päevil.

Palume jämmist osavõtvatel soovijatel noodivihik ette tellida, nii teame, mitu eksemplari trükkida laseme. Noodivihiku formaat on kammköites "A4 portrait". Hind kujuneb välja lehekülgede koguarvust (trükikulud ja köitmine) ning noodistajate-käsitööliste ja toimetaja töömahust. Kindlasti jääb hind mõistlikkuse piiresse :)

Ette tellimine: Krista Sildoja - krista(ät)rahvamuusika.ee

Piilume korraks vihikusse

Jaanuarijämmi osavõtutasu suurus on selgunud

Jaanuarijämmi osavõtutasu ühele täiskasvanust osalejale on 10 eurot, lapsele ja noorele (kuni 18-aastasele) 7 eurot. Selle eest pakume:

* sooja tuba - kogu sündmuse vältel oleme Mooste folgikojas

* eraldi asuvat sooja tuba matimagamiseks (igaüks oma varustusega)

* tee, kohvi ja maitsevesi kogu sündmuse vältel

Lisaks tulevad järgmised kulud osavõtja omal vabal valikul:

* üks toidukord (lõuna- ja/või õhtusöök ettetellimisel) 5 eurot

* ööbimine kas Linakoja külalistemajas, Viinavabrikus, Ella Puhkemajas või mujal (osavõtja broneerib selle iseseisvalt)

* laupäeva õhtul, 25. jaanuaril 2020 on folgikojas avatud ka baar koos kehakinnituse ja jookidega

Valik kaasaegset pärimuse vaimus kirjutatud uudisloomingut on lisatud repertuaarikogumikku

26.10.2019

Pärimus on elav juhul, kui ta tõesti elab ning temaga toimetatakse ka siin ja praegu. Pärimus annab tuge elamiseks ning ühiste iluhetkede nautimiseks. Jaanuarijämmi eestvedajad Krista Sildoja ja Ott Kaasik on valinud välja viis uusloomingulist pala, mis kannavad pärimuslikke väärtusi ning on igale mängijale ainult rõõmuks.

Vt. lehekülge "Repertuaar"

Eesti pärimuslikud ühispalad on välja valitud

25.10.2019

Jaanuarijämmi eestvedajad, Krista Sildoja ja Ott Kaasik on valinud esimesed kümme ühislugu välja. Palad on pärit meie oma pärimusest ning on igati väärt, et neid laiemalt tutvustada ning üheskoos mõnuga mängida. Algselt on neid palu mängitud viiulil, akordionil, kandlel ja lõõtsal Kihnus, Ruhnus ja mandrilgi.

Videolõigud paladega on avaldatud siinsel kodulehel Repertuaari rubriigis. Videonäited sisaldavad põhimeloodiat koos harmooniaga ning ühte või kahte läbimängu, mille pealt on hea jaanuarijämmil edasi minna ning improviseerida ja kohapeal juurde luua. Salvestused on nn õiges, pala mineku tempos, et oleks eeskuju, kuhu poole palu õppides püüelda. Mõne aja pärast, kui huvilistel on meloodiad omandatud, postitavad eestvedajad täpsemaid noote koos saatehäälte ja harmooniate ja vormisoovitustega, et neil, kes nobedamad, oleks isu süvitsi paladele läheneda.

Võtke heaks ja mõnusat uute palade õppimist kõigile huvilistele!

Krista Sildoja viiulil ning Ott Kaasik kitarril - jaanuarijämmi eestvedajad Moostes 25.- 26.01.2020

Soome rahvamuusikakursus tõmbas jaanuarijämmi ettevalmistuse lõplikult käima

23.10.2019

Möödunud nädalavahetusel 18. - 20. oktoobrini 2019 toimus Pärnus ingerisoomlaste seltsimajas soome rahvamuusikakursus, mil üle-eestilist ühisorkestrit juhendasid Kaustise viiulitraditsiooni säravad esindajad Arto ja Antti Järvelä Soomest. Üheskoos õppisime mängima kaheksat soome rahvapärimuslikku pala.

Alloleval lingil saate avada rahvamuusikakursuse lõppedes toimunud kontserdi videosalvestused. Kontsert toimus Tervise kultuurikeskuses laupäeval, 19. oktoobril 2019.

Rahvamuusikakursus, mida korraldas Kaija Rytkönen Pärnust, tõmbas eriti ägedalt käima meie kesktalvise jaanuarijämmi ettevalmistusprotsessi. Meeldivat harjutamist ja ajaveetmist oma pilliga :)

KONTSERDIVIDEOD SOOME RAHVAMUUSIKAST PÄRNUS TERVISE KULTUURIKESKUSES

Kesktalvine üle-eestiline pillimeeste ühismängimine saab teoks!

MOOSTE RAHVAMUUSIKAKOOL KUTSUB!

Mooste Rahvamuusikakoolis alustas pilliklubi sel sügisel oma kaheksandat kokkumänguaastat. Meie teekond on olnud põnev ja arendav. Täiskasvanute sügislaagrid on muutunud üheks oodatuimaks kokkusaamiseks. Pillilklubisse, mis oli algselt täiskasvanute musitseerimiskoht, on samm-sammult lisandumas lapsi ja noori. Pisik levib.

Aeg on küpsenud sinna maale, et kutsume kokku sarnaste huvidega pillimängusõpru üle terve Eestimaa.

Kui enamus rahva- ja pärimusmuusikute tegevustest on seotud kas õpetamiste või esinemistega, siis ühiseid jämmiõhtuid meil napib. Igaüks nokitseb suuresti oma kodus ja me ei saa kokku. Selliseks kokkukäimiseks on õige aeg saabunud, tunneme meie siin Moostes!

ESIMENE ÜLE-EESTILINE PILLIMEESTE ÜHISMÄNGIMINE - JAANUARIJÄMM - TOIMUB MOOSTE FOLGIKOJAS 25. - 26. JAANUARIL 2020.

Kesktalvise üle-eestilise jämmi ettevalmistamiseks ja kordaminekuks alustame oma korraldusmeeskonnaga siinse repertuaarilehekülje koostamist. Riputame leheküljele üles ühislugude noodid ja videofailid neile, kes soovivad jämmilugusid kodus ette õppida. Noodid sisaldavad vähemalt meloodiat ja harmooniamärke, mõnel juhul ka saatehäält. Videodes esitame palu mitte õppe-, vaid päriselulises tempos. Aga siiski - põhiline on, et ka ilma etteharjutamata saab pillimängu valdav igas vanuses soovija ühisjämmist osa võtta. Kellegi ees ei lööda ust kinni - meie aastatepikkune kogemus ütleb, et koos on muhe ja mõnus - vanavanemad, emad-isad ja lapsed (kasvõi lihtsalt kaasa elamas ja jooksukaare võtmas) - kogu pere.

Ootame tõesti Moostesse kokku kõiki, kes soovivad LIHTSALT jämmida ja jämmi käigus omandada hulgaliselt uut ja mõnusat repertuaari. Meie, eestvõtjate poolt valitud palade hulka kuuluvad:

* pärimuslikud eesti rahvalaulud ja pillilood

* kaasaegne pärimuse vaimus loodud uudislooming

* vana ja hea ning läbiproovitud kergem eesti popmuusika

* välismaised "kohustuslikud" hitid.

 

Kui tunnete, et olete selliseks seikluseks valmis, kutsume teid Moostesse!

Korraldajatena ootame huviliste sisulisi ettepanekuid ja enda kirjapanemist veebiaadressil:

kirjapanekuvorm

 

Mooste Rahvamuusikakooli pilliklubiliste nimel

Krista Sildoja

idee autor, Mooste Rahvamuusikakooli eestvedaja

MTÜ Virbel